Blog

Akým spôsobom získate najvýhodnejšie PZP?

Môžete využiť možnosť online uzatvorenia PZP. Online porovnávač vám zobrazí jednotlivé porovnanie poisťovní a následne si môžete vybrať to, ktoré vám najviac vyhovuje. Môžete zistiť, na aké zľavy máte nárok. Mnoho klientov si môže pri dojednávaní PZP uplatniť zľavy. Ak ste invalidný alebo starobný dôchodca, máte malé deti alebo prípadne uzavreté iné poistenie, spýtajte na všetky zľavy, ktoré daná poisťovňa ponúka. Je veľká pravdepodobnosť, že na nejakú budete mať nárok.

Keď si vyberiete ročné poistné, zaplatíte menej. Platí, že čím je frekvencia nižšia, tým lacnejšie PZP dostanete. Najlacnejšie v tomto prípade vychádzajú platby za ročné poistné. Vtedy môžete ušetriť napr. až 10 % z ceny poistného. Každá poisťovňa ponúka zvýhodnenie pre zodpovedných vodičov. Pri zľavách za spomínaný bezškodový priebeh sa väčšinou zohľadňuje obdobie za posledné 3 roky. V niektorých poisťovniach platí – čím je doba bez zavinenia nehody dlhšia, tým je poistenie lacnejšie.
V prípade, ak sa rozhodnete zmeniť poisťovňu, nezabudnite si od predošlej vypýtať potvrdenie o bezškodovom priebehu. Toto potvrdenie vám môže znížiť výšku poistného pri PZP.
Takže poisťovne vyhodnocujú riziko na základe toho, aký vek má klient. Staršie osoby majú najvýhodnejšie ceny PZP. Osoby do 28 rokov patria do najrizikovejšej skupiny vodičov. Tí menej rizikoví vodiči patria od 29 do 55 veku a najmenej rizikoví sú tí, ktorí majú vek nad 56. Taktiež veľkú rolu zohráva bydlisko. Tiež je dôležité, aký výkon a objem valcov má vaše vozidlo. Čím je výkon motora a objem valcov vyšší, tým je aj vyššia cena PZP. Čím máte slabšie vozidlo, tým budete platiť za PZP menej.
Asistenčné služby môžu obsahovať odtiahnutie vozidla do najbližšieho servisu, naštartovanie káblov alebo preplatenie defektu. Tie prémiovejšie asistenčné služby môžu obsahovať napr. zabezpečenie náhradného vozidla.
Ak si neviete vybrať pre vás vhodné PZP, poraďte sa s odborníkom. Ochotne sa s vami dohodnem na osobnom stretnutí, na ktorom spoločne nájdeme to najideálnejšie riešenie. Taktiež vás informujem o všetkých výhodách a nevýhodách jednotlivých poistných produktov.

Michal Matlák

Špecialista na financie

S čím Vám môžem pomôcť?

Scroll to Top
Scroll to Top